15, 30, 45, 60 - ile trwa pokaz iluzji?

Sztuki magiczne to nie tylko wyśmienita zabawa, ale także tajemnica. Chusteczki zmieniają kolor, piłki znikają, a sznurki latają. Na co dzień nie obserwujemy takich zjawisk, dlatego pokazy iluzji tak nas fascynują. Ile czasu może trwać taki występ?

 

Nie za długo, nie za krótko.

 

Magiczne sztuki często można oglądać bez końca. Jeśli jednak obejrzymy ich za dużo, żadnej nie zapamiętamy zbyt dobrze. W drugą stronę, jeśli będzie ich mało, pokaz iluzji nie będzie magiczny. Jako iluzjonista dobieram więc czas trwania występu do wieku publiczności, charakteru imprezy i miejsca. Dbam o to, aby sztuk było wystarczająco i aby każdy został oczarowany.

 

15 minut, konkretnie.

 

W kwadrans prezentuje to co najlepsze. Szybko, widowiskowo, konkretnie. Bez zbędnego przedłużania. Taka forma występu sprawdzi się jako przerywnik pomiędzy innymi atrakcjami. Muzyka, słowo, ale przede wszystkim magia.

 

30 minut, optymalnie.

 

Pół godziny jest czasem najbardziej optymalnym i uniwersalnym. 30 minut wystarczy, aby pokaz miał wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Sztuk jest wystarczająco dużo, a uwaga jeszcze się nie rozprasza. Taka długość występu sprawdza się w każdych warunkach. Od występu urodzinowego w domu, po występ plenerowy.

 

45 minut, czyli godzina lekcyjna.

 

Godzina lekcyjna może minąć bardzo szybko jeśli jesteśmy na zajęciach wychowania fizycznego, a może się dłużyć na trudnych zajęciach z matematyki. 45 minutowy występ z pewnością dłużyć się nie będzie, ponieważ wplecione elementy muzyczne, pozwolą nieco odetchnąć. Program taki sprawdza się świetnie gdy występ jest główną, ale nie jedyną atrakcją.

 

60 minut, pełne przedstawienie.

 

Program godzinny sprawdzi się dobrze w domu kultury, teatrze czy innym miejscu gdzie publiczność siedzi wygodnie w fotelu, a występ jest główną atrakcją. Im warunki będą bardziej zbliżone do tych, które panują w teatrze, tym lepiej.

 

Magicznie pozdrawiam,
Krystian Bączyński

01 października 2019

Pokaz Iluzji ONLINE

Zamów teraz

Magik Dla Dzieci
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.

Kontakt

Napisz do nas

LEGERDEMAIN Krystian Bączyński
NIP: 573-28-76-007
Cała Polska


tel. 728 327 553
email: iluzja.baczynski@gmail.com